Офіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці та
  соціального захисту населення
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення

25 січня 2018 року  у Житомирському державному технологічному університеті відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Про організацію професійної адаптації учасників АТО».
Участь у «круглому столі» взяли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації  Юрій Прокопець та його заступник Світлана Бойм, ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов, директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в Житомирській області Валерій Логінов, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, установ та організацій області, громадських організацій, керівники райміськуправлінь праці та соціального захисту населення, ЗМІ.
 Метою проведення зустрічі за «круглим столом» у стінах технологічного університету є розширення можливостей професійної адаптації учасників АТО, а саме оволодіння  і вдосконалення не тільки робітничої спеціальності, а і можливості пройти навчання на курсах цільового призначення або отримати іншу спеціальність на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищення кваліфікації, спеціалізації.
Директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Юрій Прокопець поінформував що у минулому році, які і в попередніх роках, наша область використовує найбільші суми коштів державної програми у порівнянні з іншими регіонами України.
Упродовж 2015 – 2017 років професійну адаптацію пройшли                      1200 учасників АТО, на їх навчання спрямовано 6 млн. грн. бюджетних коштів (у т.ч. у 2017 році – 367 осіб та 2 млн.грн. відповідно).
За період дії програми (це вже четвертий рік) найбільшим попитом користується навчання на курсах водіїв автотранспортних засобів. У минулому році за пропозицією Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах  ветеранів війни  та учасників АТО  для 24 осіб проведено курси з вивчення англійської мови.
За результатами опитування учасників АТО  щодо їх бажання пройти професійну адаптацію та її напрямків визначено потребу у коштах на 2018 рік, її сума складає 2,6 млн.грн.
Проте можливості зазначеної програми є набагато ширшими і в цьому році ми б хотіли щоби  окрім водійських прав наші «атошники»  змогли скористатися послугами вищих навчальних закладів для отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня (спеціаліста, бакалавра), підвищити кваліфікацію, спеціалізацію.
Перелік навчальних закладів, у яких можна провести навчання та професії, які можуть бути здобуті, запропоновані учасникам АТО та розміщені в Центрі допомоги учасникам АТО, на сайтах облдержадміністрації та нашого Департаменту.

Професійне навчання учасників антитерористичної операції може здійснюватися за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами – зазначив Юрій Прокопець.
Програму навчального процесу учасників АТО, а також проекти реінтаграції бійців до суспільного життя презентував присутнім ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов.
Директор обласного центру зайнятості Галина Корінна розповіла про всі послуги Центру зайнятості для демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.
По завершенню засідання за «круглим столом» його учасники відвідали Комунальне підприємство «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення Житомирської обласної ради» (с. Дениші) та опрацювали питання санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО.


__________________________________________________________


 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 «Про організацію професійної адаптації учасників АТО»

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації