Офіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці та
  соціального захисту населення
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення

09 лютого 2018 року в департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено вебінар на тему: «Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення» за участю начальників відділів персоніфікованого обліку районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення.

Під час вебінару обговорено питання щодо основних напрямків роботи відділів персоніфікованого обліку, про зміни та доповнення до діючого законодавства з питань пільгового забезпечення окремих категорій громадян, аналіз видатків місцевих бюджетів на соціальний захист населення тощо.

Захід відбувся у форматі «запитання-відповідь», завдяки чому учасники мали можливість не лише отримати інформацію, а й обговорити її з колегами.

В порядку інформації: одним із завдань органів праці та соціального захисту населення є активна участь у проведенні реформи системи державної соціальної підтримки та послуг, яка тісно пов’язана з діяльністю органів місцевого самоврядування та децентралізацією.

Зокрема, це стосується реформування системи пільг, де головним стало забезпечення принципу «гроші ходять за людиною».

Першим кроком у цьому напряму стала заміна надання пільги із забезпечення житлом учасників АТО на виплату їм грошової компенсації для самостійного пошуку житла, виходячи з власних потреб.

Житомирська область першою в України показала, що цей досвід є позитивним, оскільки в дуже стислі терміни забезпечила поранених учасників АТО та родини загиблих військовослужбовців не тільки грошовою компенсацією, а й надала допомогу у юридичному супроводі.

Упродовж 2016-2017 років було спрямовано 66 млн. грн. бюджетних коштів для виплати грошової компенсації на придбання житла 111 родинам.

Наразі Міністерство соціальної політики України працює над подальшим комплексним механізмом монетизації пільг, у тому числі на проїзд та пільг на житлово-комунальні послуги.

Так, Міністерством соціальної політики України підготовлено проекти постанов Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту» та «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері транспортного обслуговування», якими передбачено механізм надання у готівковій формі пільг з оплати проїзду.

На даний час законопроекти опрацьовуються з органами місцевого самоврядування, які відповідно до Бюджетного кодексу України забезпечують відшкодування за пільгове перевезення за рахунок коштів місцевих бюджетів.


__________________________________________________________


«Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення»

«Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення»

«Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення»

«Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення»

«Основні напрямки державної політики щодо забезпечення соціального захисту населення»

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації