Офіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці та
  соціального захисту населення
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення

Підбито підсумки роботи органів праці та
соціального захисту  населення за 2017 рік
та визначено завдання на поточний рік

01 березня 2018 року відбулося підсумкове засідання колегії департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, яке провів директор Департаменту – голова колегії Юрій Прокопець.
У засіданні взяли участь: начальник обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Валерій Василівський, директор Житомирського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олександр Бортник, директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ярослав Возний, голова обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України Василь Шушпан,  начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда, директор благодійного фонду «Ліквідатор» інвалідів Чорнобиля по місту Житомиру та області  Олександр Ковальчук, начальники райміськуправлінь праці та соціального захисту населення, директори районних та міських  територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, керівники інтернатних установ системи та голови профспілкових комітетів підвідомчих установ.
Учасники зібрання підбили підсумки роботи органів праці та соціального захисту населення області за 2017 рік та намітили основні завдання на 2018 рік.
«Як і в попередні роки, триває робота по виконанню Указу Президента України від 18.03.2015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції». На даний час в області обліковується понад 10 тис. демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції, яких поставлено на облік у військкоматах, 310 загиблих (померлих) військовослужбовців - учасників антитерористичної операції та 905 військовослужбовців, які отримали поранення з початку проведення антитерористичної операції у східних регіонах України» - наголосив директор Департаменту Юрій Прокопець.
У 2017 році за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та громад надано одноразову грошову допомогу 123 сім’ям загиблих військовослужбовців на загальну суму 0,6 млн.грн., 275 пораненим військовослужбовцям на загальну суму 0,6 млн.грн. та 1,8 тис. сім’ям демобілізованих військовослужбовців на загальну суму 1,4 млн.грн.
Забезпечено проведення лікування та медичної реабілітації (в тому числі стоматологічне лікування (хірургічне, терапевтичне) та зубне протезування) учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих  військовослужбовців на загальну суму 3,6 млн. грн.
З метою вирішення житлових питань сімей учасників антитерористичної операції упродовж 2017 року було спрямовано 24,5 млн. грн. бюджетних коштів для виплати грошової компенсації на придбання житла 35 родинам.
Протягом 2017 року різні види державної соціальної допомоги отримали 144 тис. сімей області на загальну суму 1928,9 млн. грн.
Соціальна допомога та грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам виплачені 592 вихованцям у 37 дитячих будинках сімейного типу та 195 прийомних сім’ях на загальну суму 30,0 млн.грн.
Одноразову винагороду до почесного звання «Мати-героїня» отримали  97 жінок на суму 1,5 млн. грн.
Регулярне фінансування з державного бюджету дозволило проводити виплати всіх видів допомог своєчасно та в повному обсязі.
Триває робота щодо соціальної підтримки внутрішньо переміщених громадян. За звітний період місцевими управліннями праці та соціального захисту населення обліковано 4,7 тис. внутрішньо переміщених сімей (7,3 тис. осіб). Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг отримали 3,2 тис. сімей на суму 35,1 млн. грн.
Станом на 01.01.2018 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримали 212,2 тис. домогосподарств  області, а субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою призначено 57,9 тис. домогосподарств.
За статистичними даними станом на 01.01.2018 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області становила 5,3 млн.грн. Про наявність боргів до статистичних органів прозвітували 7 суб’єктів господарювання. Упродовж 2017 року сума зазначеного боргу зменшилася на 163,4 тис.грн. (на 3%).
За темпами погашення зазначених боргів упродовж 2017 року область займала 8 місце у загальнодержавному рейтингу.
В області проживає понад 100 тис. людей з інвалідністю,  серед низ 5,9 тис. дітей з інвалідністю.
За звітний період через органи праці та соціального захисту населення видано пільговій категорії громадян 17669 протезно-ортопедичних виробів, 3512 пар ортопедичного взуття, 1363 технічних засобів реабілітації та 663 крісел колісних.
У санаторно-курортних закладах України оздоровлено 1974 ветеранів війни і осіб з інвалідністю.
Через мережу центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали реабілітаційні послуги 646 дітей з інвалідністю.
Підтримку від держави у вигляді пільг на оподаткування отримали 16 підприємств та організацій, заснованих громадськими організаціями осіб з інвалідністю.
3068 громадянам надано одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів державного та обласного бюджетів на загальну суму 4902,5 тис.грн.
Учасники засідання обговорили також напрацювання та проблемні питання у сфері трудових відносин, соціального захисту громадян через мережу інтернатних установ та територіальних центрів, соціального захисту «чорнобильців», тощо.
Юрій Прокопець, директор Департаменту, наголосив, що у 2018 році  органи праці та соціального захисту населення мають продовжити роботу по виконанню пріоритетних завдань, а саме:
1 - соціальний супровід членів сімей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, сімей загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні;
2 - комплексний захист найвразливих верств населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб;
3- посилення адресності надання пільг, житлових субсидій та компенсаціїй; посилення соціального захисту дітей та сімей з дітьми;
4 - повне охоплення соціальними послугами окремих категорій населення та впровадження інноваційних моделей соціальних послуг;
5- забезпечення своєчасної виплати заробітної плати;
6 - підвищення рівня зайнятості населення;
7 - реалізація державної політики у сфері соціального партнерства;
8 - соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В обговоренні питання підсумків роботи органів праці та соціального захисту населення області за 2017 рік взяли участь та виступили голова обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України Василь Шушпан, начальник управління праці та соціального захисту населення Олевської райдержадміністрації Ольга Островська, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Радомишльського району Наталія Ярмолюк та директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ярослав Возний.
За підсумками обговорення колегія прийняла відповідне рішення.    
У ході колегії кращі колективи установ та організацій соціальної сфери області за підсумками роботи у 2017 році нагороджено спільними Почесними грамотами департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та обласної ради профспілки працівників соціальної сфери України і фінансовим заохоченням.
Також на засіданні колегії підписано Меморандум про співпрацю між Департаментом праці та соціального захисту населення Житомирської  обласної державної адміністрації, Головним територіальним управлінням юстиції у Житомирській області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.
На завершення засідання Юрій Прокопець подякував членам колегії, всім працівникам системи, установам та організаціям, профспілкам, громадським організаціям за плідну співпрацю та побажав всім миру, злагоди, міцного здоров’я, достатку, успіхів та вірного слугування людям.

 

 

 


__________________________________________________________


«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

«Колегія»

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації