Офіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці та
  соціального захисту населення
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення

Реформування системи інституційного догляду
 та виховання дітей

В рамках виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 526-р, за підтримки Фундації Лумос (Великобританія), проекту EDGE, офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, протягом 12 – 14 березня 2018 року в м. Житомирі проходив тренінг щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей і створення регіонального плану.
Над створенням проекту регіонального плану з реформування інтернатів працювали 4 робочі групи протягом 3 днів, серед яких представники Міністерства соціальної політики України, Уповноважено Президента України з прав дитини, представники департаментів та управлінь облдержадміністрації праці та соціального захисту населення, фінансів, освіти і науки, охорони здоров’я, служби у справах дітей та інші.
Від департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взяли участь: директор департаменту Юрій Прокопець, його заступник Василь Павлюк, заступник начальника відділу соціального обслуговування населення та стаціонарних установ Юрій Пінчук, та директори 3 дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області.
14 березня Василь Павлюк представив напрацьований четвертою групою проект плану щодо розвитку соціальних послуг для підтримки дітей з комплексними обмеженими можливостями, які перебувають на державному утриманні у Тетерівському, Романівському та Новоборівському дитячих будинках-інтернатах та дітей з інвалідністю підгрупи А, що проживають в районах, містах та громадах області.
З метою зміни існуючої системи інституційного догляду та виховання дітей, яка не відповідає реальним потребам дітей з інвалідністю і створення умов для повноцінного виховання та розвитку дитини з інвалідністю в сім’ї в Проекті плану заплановано реінтеграцію дітей в рідні біологічні сім’ї, прийомні сім’ї, в дитячі будинки сімейного типу, відділення денного перебування дітей з обмеженою життєдіяльністю та інше.
Діти з інвалідністю, яких не вдасться реінтегрувати в родини, житимуть у малих групових будинках. Один такий будинок буде розрахований на проживання 6-8 дітей з інвалідністю, з комплексом надання соціальних послуг. Умови виховання та проживання дітей в малих групових будинках будуть максимально наближені до сімейних умов. 

 

 


__________________________________________________________


семінар на тему «Реформування системи інституційного догляду
та виховання дітей »

семінар на тему «Реформування системи інституційного догляду
та виховання дітей »

семінар на тему «Реформування системи інституційного догляду
та виховання дітей »

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації