Офіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці та
  соціального захисту населення
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення

Обговорено питання працевлаштування
осіб з інвалідністю

20 березня 2018 року у Житомирському обласному центрі зайнятості відбувся круглий стіл на тему: «Інтеграція осіб з інвалідністю».
Організаторами заходу виступили: Житомирський обласний центр зайнятості та департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
У заході взяли участь представники понад двадцяти найбільших підприємств сфери послуг, зокрема маркетів міста, які можуть долучатися до вирішення проблем осіб з інвалідністю на ринку праці.
Під час засідання круглого столу розглядалися питання щодо ситуації на ринку праці, розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва Житомирської області, актуальні питання щодо застосування трудового законодавства, надання роботодавцям дотації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у службі зайнятості та інші. 
«Завдання кожної держави – зробити все можливе, щоб люди відчували себе щасливими та їм було комфортно. Спілкуючись із людьми, що мають інвалідність, я спостерігаю за тим, що вони по-справжньому вміють насолоджуватись життям. Ці люди до своєї роботи підходять більш відповідально та плідно. За підрахунками на Житомирщині проживає майже 104 тис. людей з інвалідністю, а це 8,5 відсотки від загальної кількості населення. Тому сьогодні ми зібрали роботодавців саме зі сфери торгівлі, оскільки у нас існує наразі дуже велика проблема із пошуком та наявністю робочої сили, кадрів на теренах нашої області», – зазначила заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм.
Щорічно кількість осіб з інвалідністю бажаючих працювати збільшується. Про це свідчать дані обласної служби зайнятості. За десять попередніх років кількість звернень людей з вадами здоров’я за пошуком роботи зросла вшестеро. Торік допомоги у працевлаштуванні потребували майже 3300 таких осіб, 743 з яких отримали місце праці. На сьогодні серед клієнтів центрів зайнятості області – майже 1040 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які прагнуть стати зайнятими.
Позитивним досвідом працевлаштування людей з вадами слуху під час круглого столу поділився інженер з охорони праці ТОВ "Ашан Гіпермармаркет Україна" Володимир Бондарчук. «До нашого магазину ми залюбки беремо людей з інвалідністю та створюємо для них відповідні умови. На даний момент, п'ять відсотків із усього колективу (а це приблизно 10-11 працівників) – люди з обмеженими фізичними можливостями, більшість з них – люди, що мають вади зі слухом. У цих працівників потенціал навіть більший. Їх середня зарплатня нічим не відрізняється від інших, і становить приблизно 6,5 тис.грн», – повідомив Володимир Бондарук.

 

 


__________________________________________________________


Обговорено питання працевлаштування осіб з інвалідністю

Обговорено питання працевлаштування осіб з інвалідністю

Обговорено питання працевлаштування осіб з інвалідністю

Обговорено питання працевлаштування осіб з інвалідністю

Обговорено питання працевлаштування осіб з інвалідністю

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації