Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

15-17 травня 2018 року

З навчальним візитом
до Сполученого Королівства Великої Британії

В рамках проекту впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки в Житомирській області, за сприянням Міжнародної благодійної організації Фундації Lumos (Великобританія), з 15 по 17 травня 2018 року відбувся навчальний візит делегації Житомирської області до м. Лондон Сполученого Королівства Великої Британії.
Мета візиту – вивчення досвіду з реформування системи інституційного догляду, виховання дітей та надання соціальних послуг, які замінять інституційні заклади (дитячі будинки-інтернати) та ознайомлення з роботою системи соціального захисту населення Сполученого Королівства Великої Британії.
До складу української делегації увійшли представники Житомирської області: заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Лагута, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Шевчук, в.о. директора департаменту фінансів облдержадміністрації Леонід Мініч, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Василь Павлюк, в.о. начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук та завідувач відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Адміністрації Президента України Олена Ремень.
Під час візиту його учасники ознайомились:
- з системою соціального захисту населення, зокрема вразливих верств населення та дітей з інвалідністю Сполученого Королівства Великої Британії;
- із нормативно-правовими актами з питань соціального обслуговування дітей з особливими потребами та влаштування їх до сімейних або наближених до сімейних форм виховання;
- з роботою закладів та установ системи соціального захисту населення країни;
- з основними принципами надання соціальних послуг дітям з особливими потребами
Також, представники Житомирщини відвідували дитячі інтернатні установи, наближені до сімейних форм виховання та ознайомлювались з їх роботою.
Зокрема, відвідали малий гуртовий будинок для дітей і молодих людей з поведінковими та емоційними розладами (МГБ). У даному закладі перебуває 6 дітей віком від 12 до 18 років, обслуговує їх 12 фахівців, на утримання однієї дитини в місяць виділяється 14 тис. фунтів стерлінгів.
Після перебування у МГБ дітей, які досягли 18 років, переводять у другий МГБ напівнезалежного проживання де їх навчають основним навичкам, необхідним для майбутнього сімейного життя.
Крім того, ознайомились з роботою фостерної служби району Ілінг, відвідали фостерну (прийомну) сім’ю і зустрілися з її вихователем. У Сполученому Королівстві Великої Британії фостерні (прийомні) сім’ї  вважаються найбільш ефективною формою оп­іки над дітьми. Серед основних  вимог до фостерного вихователя є наявність належних житлових умов та обов’язкове проходження спеціальної підготовки.
Також, делегація відвідала сімейний центр Уелкеер та ознайомилась з діяльністю центру в сфері підтримки сім’ї і профілактичної роботи з дітьми і сім’ями району Ламбет. Сімейний центр Уелкеер – благодійна організація, в ній працює 25 осіб, які отримують заробітну плату та обслуговують (надають соціальні послуги) 1 тис. дітей на рік. Фінансування центру відбувається за рахунок благодійної допомоги церкви і на 80% фінансується за рахунок коштів з місцевого бюджету.
У ході навчального візиту члени делегації перейняли передовий досвід проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з метою збереження сімейних форм виховання та недопущення їх інституалізації (влаштування до дитячих інтернатних установ).


Українська делегація

З навчальним візитом до Сполученого Королівства Великої Британії
Малий груповий будинок для дітей і молодих людей
 з поведінковими та емоційними розладами

З навчальним візитом до Сполученого Королівства Великої Британії

Малий груповий будинок напівнезалежного проживання

З навчальним візитом до Сполученого Королівства Великої Британії

Українська делегація та представники  Міжнародної благодійної організації Фундації Lumos (Великобританія)

З навчальним візитом до Сполученого Королівства Великої Британії


__________________________________________________________

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації