Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

21 травня 2018 року в обласній державній адміністрації відбулося спільне засідання обласної робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевих бюджетів та обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін, директор департаменту  з питань праці Держпраці України Ігор Дегнера, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Іван Заінчковський, члени робочої групи і комісії, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, заступники голів райдержадміністрації, міських голів, начальники управлінь праці та соціального захисту населення та управлінь фінансів райдержадміністрації, об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в області та керівники окремих підприємств області.
На засіданні заслухано та обговорено питання:
 - Про результати роботи у сфері детінізації доходів і легалізації трудових відносин у 2017 році та І кварталі 2018 року, проблемні питання та шляхи їх вирішення.
- Про проведення моніторингу із виявлення ознак недотримання роботодавцями законодавства про працю. 
- Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
- Про діяльність Державної фіскальної служби України щодо виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та співпрацю з цих питань з органами державної виконавчої влади і місцевого самоврядування. Методи інформування фізичних осіб-підприємців про заборгованість зі сплати ЄСВ та результати роботи.
- Про стан організації інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення щодо переваг отримання легальної заробітної плати,  зарахування страхового стажу найманим працівникам та фізичним особам-підприємцям.
- Завдання, поставлені Урядом щодо детінізації заробітної плати, легалізації трудових відносин та підвищення мінімальних гарантій оплати праці.
Про результати роботи у сфері детінізації доходів і легалізації трудових відносин у 2017 році та І кварталі 2018 року, проблемні питання та шляхи їх вирішення доповіла заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм.
Зокрема, Світлана Миколаївна наголосила, що легалізація трудових відносин та заробітної плати, підвищення рівня оплати праці працівників  області  визначені  пріоритетними напрямами діяльності обласної державної адміністрації та місцевих органів виконавчої влади і самоврядування.

На Житомирщині працю 1,5 тисячі працівників легалізували у першому кварталі 2018 року. У минулому році легалізовано роботу близько 5 тисяч громадян. Триває тенденція позитивної динаміки у даному напрямку, а саме: за останній період розмір заробітної плати в області збільшився на 14,2 %, що відповідає 2-у місцю у рейтингу регіонів; на даний час за рівнем заробітної плати в загальному рейтингу регіонів область піднялася на 6 сходинок та посідає 16 місце (відповідно у 2017 році – 22 місце); кількість безробітних в області зменшилася у порівнянні з 2017 роком на 2600 осіб.
Також, Світлана Бойм наголосила на проблемних питаннях, що потребують подальшого вирішення, а саме: за статистичними даними 360 тисяч жителів області працездатного віку не сплачують податки (більше 45 % населення), що спричиняє втрати фонду оплати праці; на 100 працюючих жителів області припадає 146 пенсіонерів; тенденція до зменшення чисельності працюючих в області, заміна трудових відносин цивільно-трудовими угодами; 7,6 % осіб від загальної кількості застрахованих отримують заробітну плату нижче мінімального рівня; 6,5 % застрахованих осіб працюють неповний робочий день.
 За результатами спільного засідання прийнято відповідні рішення, зокрема щодо: вивчення причин низького рівня заробітної плати на окремих суб’єктах господарювання; посилення державного нагляду за додержанням норм законодавства в частині детінізації заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій з оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати на суб’єктах господарювання всіх форм власності тощо.

 


__________________________________________________________


21.05.18- комісія Бойм

21.05.18- комісія Бойм

21.05.18- комісія Бойм


 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації