Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

10 липня 2018 року заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації – начальник управління соціального захисту населення Василь Павлюк відповідав на запитання мешканців Житомирщини, під час проведення прямої телефонної «гарячої лінії».
Серед питань, які порушували громадяни під час «гарячої лінії» та отримали відповідні роз’яснення, переважали питання щодо порядку призначення та перерахунку житлових субсидій.

З огляду на актуальність даного питання опубліковуємо найбільш поширені запитання та відповіді до них:
Маю причіп та хочу оформити субсидію. Чи вважати причіп транспортним засобом?

Повідомляємо, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
Відповідно до статті 34 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.
Отже, причіп, що підлягав державній реєстрації, вважається транспортним засобом і, якщо з дати його випуску минуло менше п’яти років, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має його у своєму володінні.

У складі домогосподарства зареєстровано особу працездатного віку, яка тривалий час перебуває за кордоном на постійному місці проживання. Чи можна за рішенням комісії по призначенню субсидії виключити таку особу зі складу домогосподарства як таку, що фактично не проживає?
Повідомляємо, якщо перебування за кордоном такої особи (яка не є членом сім’ї – чоловіком або дружиною) пов’язане із службовим відрядженням, лікуванням або навчанням, що підтверджується відповідними документами, комісія може розглянути можливість призначення субсидії з урахуванням осіб, які фактично проживають. 
Якщо ж зазначена особа, перебуваючи за кордоном протягом періоду, за який враховуються доходи, не мала доходів, або мала дохід менший за мінімальну заробітну плату, та/або не сплатила єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців, комісія не може розглядати рішення про призначення субсидії на фактично проживаючих осіб.

Чи можливо призначити субсидію на будинок площею 240 кв. м., в якому  проживає дві окремі сім’ї та мають у власності по ? будинку (по 120 кв.м.)? Будинок не розділено на дві окремі юридичні адреси, однак сім’ї сплачують за всі комунальні послуги на окремі  розділені рахунки.
Повідомляємо, що права на призначення житлової субсидії немає, оскільки загальна площа житлового будинку, який не являється багатоквартирним житловим будинком, складає більше 200 кв. метрів.

У технічному паспорті на будинок (житлова площа 73,2 кв. метри) та допоміжна площа (190,8 кв. метри) разом складає 264 кв. метри. У характеристиці будинку записано, що площа житлового будинку складає 167,50 кв. метрів. Чи вважається цей будинок як такий, що перевищує 200 кв. метри і на нього субсидія не призначається?
Повідомляємо, оскільки площа житлового будинку згідно технічного паспорту складає менш як 200 кв. метрів, таке домогосподарство не обмежується в праві на призначення житлової субсидії.

 

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації