Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

Держава посилює боротьбу з тіньовою зайнятістю

Негативним явищем сьогодення є випадки неповаги до законів держави, їх порушення та нехтування інтересами найманих працівників. Робітники, які працюють і отримують заробітну плату у „конвертах” мають фактично статус незахищених перед роботодавцем та приносять набагато менше користі суспільству, місцевій громаді та державі загалом. Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон та відбирає у працівника право на захист трудових прав та на достойну пенсію у майбутньому.
Держава не може бути в стороні від даної проблеми. Зазначене питання 5 вересня розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
За результатами засідання затверджено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Основною метою розпорядження буде боротьба з тіньовою зайнятістю. Актом передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
"Мова йде про боротьбу з тіньовою зайнятістю - десятки, сотні людей на підприємствах працюють неоформленими, деякі роботодавці забирають у них право на достойну пенсію у майбутньому і на легальну роботу... Це розпорядження передбачає наступне - ми місяць будемо усім роз'яснювати, які великі штрафи за незаконну зайнятість. Через місяць, в жовтні, ми почнемо впроваджувати норми, передбачені законодавством для захисту працюючих людей", - сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман перед ухваленням розпорядження.
Реалізація заходів, передбачених розпорядженням, сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.

Роботодавцям слід пам'ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.
На сьогодні ще є час проявити відповідальне ставлення як до працюючих, так і до законів нашої держави і легалізувати працю усіх найманих працівників. Патріотизм та повага до держави і людей залежить у першу чергу від свідомості кожного роботодавця та працівника.

Довідково: Упродовж січня – серпня 2018 року у районах та містах Житомирської області  проведено  294  засідання  робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 1503 керівників суб'єктів господарської діяльності щодо дотримання вимог трудового законодавства. За результатами проведеної роботи спільно з органами фіскальної служби області легалізовано працю  3970  громадян.

__________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації