Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

08 листопада 2018 року під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович відбулася вебекс – нарада, на якій обговорено питання реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Юрій Прокопець, в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук, представники Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та структурних підрозділів виконкомів міських рад, відповідальних за питання запобігання та протидію насильству.
В області триває робота щодо реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Розпорядженням голови облдержадміністрації від 03.10.2018 року № 386 утворено обласну координаційну раду з питань сімейної, ґендерної політики, демографічного розвитку, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству. Проведено 2 виїзних засідання координаційної ради 9 жовтня і 6 листопада у навчальних закладах (Житомирському державному технологічному та Житомирському національному агроекологічному університетах) з питань протидії торгівлі людьми.
За 9 місяців 2018 року в області зареєстровано 5876 звернень щодо насильства в сім’ї. З них: стосовно дітей – 60, жінок – 5444, чоловіків – 372.
Притягнуто до відповідальності осіб:
- ст. 173-2 КУпАП – 8 (по відношенню до 8 дітей);
- ст. 184 КУпАП –3 (по відношенню до 3 дитини);
- проведено профілактично-роз’яснювальну роботу –  42.
- порушено кримінальну справу – 15;
- направлено листи до РВ УМВС про притягнення батьків до адміністративної відповідальності – 16 (по відношенню до 18 дітей).
Обласною державною адміністрацією вжито ряд організаційних заходів щодо створення притулків для постраждалих від домашнього насильства.
Відповідні доручення направлено керівникам райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад.
Департаментом праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації 4 жовтня 2018 року проведено обласний семінар для керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, до компетенції яких віднесені питання реалізації сімейної політики. Під час семінару обговорено питання реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України № 655 від 22 серпня 2018 року «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», яким визначено порядок створення притулків, їх основні завдання та особливості організації діяльності.
З метою допомоги сім’ям та особам, які потрапили в складні життєві обставини, в області функціонує «Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги».
В Центрі одночасно можуть проживати 16 осіб, що потрапили в кризову життєву ситуацію за категоріями: члени молодих сімей, члени багатодітних сімей, молодь та діти з функціональними обмеженнями, особи з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, ВІЛ-інфікована молодь, умовно засуджена молодь, внутрішньо переміщені особи, особи, постраждалі  від домашнього насильства, безробітна молодь, особи з позашлюбною вагітністю, одинокі матері з ризиком відмови від дітей.
На базі Центру функціонує Кімната матері та дитини для тимчасового проживання жінок на 7-9 місяці вагітності, матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах , що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.
В закладі працюють кваліфіковані спеціалісти: психолог, соціальний педагог, юрисконсульт, медична сестра, 4 чергових адміністратори, бухгалтер, директор.
Центр працює в цілодобовому режимі і надає невідкладні соціальні послуги за принципами захисту прав людини, гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості, дотримання правил етики спілкування з особами з інвалідністю та представниками інших соціальних груп, нетерпимості до дискримінації.
За необхідності надається тимчасовий притулок терміном до 90 діб.
В Житомирському обласному центрі соціально-психологічної допомоги за 10 місяців 2018 року 68 осіб отримали допомогу у цілодобовому  стаціонарі, у денному стаціонарі – 139 осіб та 92 особи отримали одноразову допомогу, 153 особи отримали консультації.
У кімнаті матері та дитини обслуговувалися 25 осіб: 11 мам, 11 дітей віком від народження до 18 місяців, 2 дітей віком від 18 місяців, 1 вагітна жінка. 
Із 68 клієнтів цілодобового стаціонару Центру за звітний період  перебувало 32 повнолітні особи та 36 дітей (23 сім’ї).
Для здійснення соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в т.ч. постраждалі від жорстокого поводження, в області функціонують ще два заклади: комунальна установа «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради та Коростенський міський центр соціальної підтримки дітей та сімей «Віри, Надії, Любові». Вихованцям закладів надається комплексна допомога відповідно до індивідуальної програми реабілітації дитини.
Крім того, у комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Коростень» функціонують дві кімнати для жертв домашнього насильства та за ознакою статі, де надається первинна допомога.

 

 

ід головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович відбулася вебекс – нарада

ід головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович відбулася вебекс – нарада

ід головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович відбулася вебекс – нарада

ід головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович відбулася вебекс – нарада


________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації