Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

Обговорено питання надання житлових субсидій населенню
у грошовій формі


З метою організації виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» у департаменті праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації 18.01.2019 проведено нараду за участю керівників та відповідальних спеціалістів Житомирського обласного управління АТ «Ощадбанк», ТОВ «ЖОЕК» та ПАТ «Житомиргаз Збут», на якій обговорено порядок взаємодії учасників на усіх етапах.
Згідно з частиною 3 статті 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У зв'язку з цим 27 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі». Зазначена постанова, зокрема, внесла зміни до Положення  Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.
Так звана «монетизація» проходитиме у три етапи:
1) з 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій беруть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше;
2) з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період;
3) з 1 жовтня 2019 року – монетизація для кожного, хто є одержувачем житлової субсидії.
Це означає, що з 1 січня цього року усі громадяни, які звернуться за призначенням житлової субсидії з січня 2019 року отримуватимуть житлову субсидію у грошовій формі, а субсидію для придбання твердого палива та скрапленого газу (коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення) – готівкою, як і раніше через відділення уповноважених банків та поштові відділення зв'язку. Нікуди, крім управління соціального захисту населення, іти не потрібно.
Для тих, хто подав документи на субсидію вперше - у січні 2019 року, після призначення субсидії оплата комуналки відбуватиметься автоматично. На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. Тобто допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта в Ощадбанк.
Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання: кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за тепло, спожитий газ, електроенергію й воду.
Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію.
Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок та про те скільки залишається заплатити за комуналку. Таким домогосподарствам не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги.
Крім того, для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.
До прикладу:
- домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень;
- сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень;
- 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг;
- Ощадбанк поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.
Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.
Такий порядок проведення розрахунків за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів житлової субсидії обумовлений цільовим призначенням цих коштів, а також необхідністю своєчасної оплати комунальних послуг для недопущення колапсу в житлово-комунальному господарстві України, якщо замість оплати комуналки субсидіант вирішить використати кошти на власний розсуд.

 

проведено нараду

проведено нараду

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації