Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ
ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

13 лютого 2019 року після завершення селекторної наради під головуванням Міністра соціальної політики України Андрія Реви з питання запровадження надання житлових субсидії у готівковій формі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 №62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Юрій Прокопець провів нараду з керівниками місцевих органів соціального захисту населення.
На нараді також були присутні заступник директора Василь Павлюк, начальник відділу державних соціальних допомог Людмила Василевська, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заїнчковський, директор Житомирської дирекції ПАТ «Укрпошта» Олександр Нечипорук, заступник начальника філії Житомирського обласного управління «Ощадбанку» Микола Шульга.
З метою забезпечення належного соціального захисту одержувачів субсидії учасники наради обговорили питання проведення виплати житлових субсидій у готівковій формі з березня цього року згідно з новою постановою Уряду та порядок взаємодії органів соціального захисту населення області і Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, а також своєчасність та зручність виплати житлової субсидії через відділення поштового зв'язку Житомирської дирекції ПАТ «Укрпошта», уповноважені банки та «Ощадбанк».
За даними моніторингу за станом на 07.02.2019 житлову субсидію в області отримують 137,1 тис. домогосподарств (28,9% домогосподарств області).
За оперативними даними житлову субсидію у грошовій формі отримає                          94 домогосподарства.
Близько 137,0 тис. домогосподарств отримуватиме житлову субсидію на житлово-комунальні послуги у готівковій формі.
Питання призначення житлових субсидій перебуває на постійному контролі директора департаменту.

До відома
З 1 січня 2019 року для громадян, які вперше звертаються за призначенням субсидії, діє механізм монетизації (субсидія у «грошовій формі»), який передбачає розрахунки за спожиті житлово – комунальні послуги через АТ «Ощадбанк», шляхом перерахування коштів з рахунків отримувачів субсидії підприємствам надавачам послуг. 
6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №62, якою передбачено, ще один механізм монетизації субсидій («готівкова форма»). Даний механізм передбачає, що з березня цього року громадянам, яким призначено субсидію з початку опалювального сезону 2018/2019, будуть виплачуватися «живі кошти» для самостійної сплати за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, такі громадяни отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень.
Отже, суму призначеної субсидії субсидіантам (крім пенсіонерів) будуть перераховувати грошовим переказом через АТ "Ощадбанк". А пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.
Для отримання грошового переказу у березні необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який перераховуватимуть суму субсидії у квітні та травні.
Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, відповідно, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.
Після отримання коштів, громадяни зобов’язані самостійно оплатити вартість спожитих комунальних послуг. Зекономлені кошти завдяки ефективному споживанню ресурсів, залишаються у отримувачів субсидії та використовуватимуться на власні потреби. 
Звертаємо увагу, що громадянам, яким призначено субсидію з початку опалювального періоду, в зв’язку із запровадженням виплати субсидії готівкою, додатково звертатися до управління соціального захисту населення до закінчення опалювального періоду (до 1 травня 2019 року) не потрібно.

 

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації