Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

Обговорили питання участі

внутрішньо переміщених осіб у виборах

 

28 лютого 2019 року в прес-центрі обласної державної адміністрації відбулася нарада на тему: «Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах» під головуванням заступника директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Василя Павлюка.
Участь у нараді взяли: начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації Наталія Христич, начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Світлана Шостак, начальник управління з координації та контролю за виплатою пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Валентина Антонович, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Олена Коваленко, заступник голови ГО «Мир на долоні»    Олена Буліна, представники департаментів, управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів, засобів масової інформації.
Під час наради обговорювалося питання участі внутрішньо переміщених осіб у виборах.
Василь Павлюк  звернув увагу, що відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, за інформацією управлінь праці та соціального захисту населення в області на обліку перебуває 4651 внутрішньо переміщених сімей (7185 осіб: 2953 осіб працездатного віку, 1505 дітей, 304 особи з інвалідністю, 2423 пенсіонери).
Щомісячну адресну допомогу згідно з Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, протягом січня – грудня 2018 року отримали 2508 сімей на суму 35,2 млн. грн., в січні 2019 року - 1707 сімей на суму 3,1 млн. грн.
Заборгованості із виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам в області немає.
Водночас, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації Наталія Христич розповіла, що питання реалізації права голосу на виборах є актуальним і важливим для всіх громадян України, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб. Тобто, на виборах Президента України 31 березня 2019 всі виборці, в тому числі з реєстрацією на тимчасово окупованій території, мають право і можливість проголосувати.
Але деякі особи з числа внутрішньо переміщених осіб не знають про це. Саме тому, основною метою організації заходу стало поширення інформації про процедуру зміни голосування внутрішньо переміщеним особам для участі у президентських виборах.
Наразі, відповідно до чинного законодавства, на загальнодержавних виборах внутрішньо переміщені особи можуть скористатися процедурою тимчасової зміни місця голосування та проголосувати за місцем свого фактичного проживання.

 

 

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

«Участь внутрішньо переміщених осіб у виборах»

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації