Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

«НІ» ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ
ТА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!


Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі

З метою привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства та торгівлі людьми, у тому числі і через засоби масової інформації, 13 червня 2019 року у прес-центрі облдержадміністрації відбувся брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути..
Участь у даному заході взяли всі суб’єкти взаємодії.
На брифінгу було зазначено, що станом на 13 червня 2019 року в області вже встановлено 6 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Піднімалось питання щодо резонансної справи з приводу  осіб, постраждалих від торгівлі людьми по справі «наркокур’єрів», які були втягнуті у злочинну діяльність шляхом обману. Адже таких постраждалих зі всієї України більше 300 осіб, з яких 9 осіб –  з Житомирської області і це лише ті особи, про які стало відомо.
Учасники брифінгу активно обговорювали проблему домашнього насильства. За даними, які були озвучені під час брифінгу, в області створено та функціонує 13 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з яких 2 – мультидисциплінарні команди. Директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Юрій Прокопець  зазначив, що дане питання перебуває на постійному контролі та найближчим часом планується створення ще 3 таких бригад. Також під час брифінгу було озвучено, що питання щодо створення спеціалізованого притулку для жертв домашнього насильства вивчається. З метою отримання досвіду у червні цього року директор департаменту спільно з представником благодійної організації відвідали подібний заклад у Вінницький області.
Лідія Бойчук, інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області повідомила, що станом на 31 травня 2019 року, в області вже надійшло 3970 звернень щодо вчинення домашнього насильства, факти щодо вчинення таких діянь підтверженні. Для 6 жінок, які подали заяву до суду щодо видачі обмежувального припису для кривдника, прийняті позитивні рішення. Стосовно одного кривдника, якому було видано обмежувальний припис порушено кримінальне провадження за невиконання цього припису.  
Людмила Пастушенко, в. о. начальника служби у справах дітей зазначила, що на даний час 70 дітей знаходяться на обліку у службі у справах дітей за фактом вчинення домашнього насильства.
Тож, питання створення спеціалізованого притулку на території Житомирської області є надзвичайно актуальним.
Учасники брифінгу зайвий раз переконались у тому, що лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина України, можливо подолати та змінімізувати такі ганебні явища, як торгівля людьми та домашнє насильство. Кожен з нас має сказати «Ні!» насильству у власній родині, адже сім’я — це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі, місцем, де тебе розуміють і поважають, а не б’ють і зневажають!

 

 

Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі

Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі

Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі

Брифінг з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації