Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

ЖИТОМИРЩИНА ОТРИМАЛА ЩЕ ОДИН СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАДНАНИЙ АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ («СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»)


З метою поліпшення соціального обслуговування ветеранів війни, одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися, в області проводиться відповідна робота щодо створення служб «Соціальне таксі».

Так, сьогодні, 18 липня Білокоровицька об’єднана територіальна громада отримала спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Участь у заході взяли: Антоніна Сіроштан – директор фонду соціального захисту інвалідів, Юрій Прокопець – директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, Леонід Котвицький - керівник апарату Олевської райдержадміністрації, Сергій Коцур – Білокоровицький сільський голова, Ольга Островська – начальник управління праці та соціального захисту населення Олевської райдержадміністрації, Ярослав Возний – керівник Житомирського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, представники громадських організацій та ЗМІ.

Створення таких транспортних служб в об’єднаних територіальних громадах, органах місцевого самоврядування передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату».

В нашій області відповідно до вищезазначеної постанови вже отримано 3 спеціально обладнані автомобілі марки Peugeot, а саме:

- Комунальна установа "Центр соціальних послуг" Брусилівської селищної ради;

- Управління надання соціальних послуг Баранівської міської ради;

- Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради.

Також, відповідні документи до Міністерства соціальної політики України подали ще 2 об’єднані територіальні громади для отримання спеціально обладнаного автомобіля, це:

- Відділ сім’ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення Хорошівської селищної ради;

- КУ «Центр соціальних послуг» Чоповицької селищної ради.

На селекторній нараді, яка нещодавно відбулася під головуванням заступника міністра соціальної політики України Ларисою Поповою, звернуто увагу на ефективне використання соціального таксі для перевезення осіб з порушеннями опорно-рухового апарату.

Потрібно зазначити, що умовами забезпечення виконавчих органів рад спеціально обладнаними автомобілями є, зокрема:

- проживання не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів, на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

- функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, або наявність рішення про утворення її в поточному році;

- наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення;

- меморандум щодо роботи служби з перевезення, укладений між виконавчими органами рад та громадськими об’єднаннями, ініціативними групами осіб з інвалідністю та батьками дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

З метою закупівлі спеціально обладнаних автомобілів виконавчими органами міських рад для забезпечення перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, внесені зміни до постанови, щоб міські ради могли придбати такі автомобілі для міст де проживає до 50 тис. мешканців.

Крім того, у містах Житомирі та Коростені з 2014 року діють служби соціального таксі. Автомобілі для створення зазначених служб були придбані за рахунок благодійних коштів. Зазначені служби постійно надають послуги з перевезення особам з інвалідністю внаслідок ураження опорно-рухового апарату та дітям з інвалідністю.

 

 

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

«СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації