Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

Актуальним питанням для громади Баранівського району є покращення показників ринку праці


За статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в районі за 1 квартал 2019 року становила 7061  грн. (15 місце в обласному рейтингу).
Упродовж першого півріччя 2019 року до територіального підрозділу служби зайнятості звернулася 1051 особа, з них працевлаштовано 196 осіб. Рівень працевлаштування безробітних становить 18,6 %  (по області – 21,5 %).
Співвідношення зареєстрованих безробітних та вакансій становить  7 осіб і є  майже удвічі рази більшим ніж  у середньому по області (4 особи).
З метою виявлення нелегальної застосування праці найманих працівників, детінізації виплати заробітної плати відповідною  робочою групою  в районі  легалізовано працю 132 громадян. За показником ефективність діяльності зазначених робочих груп (рейтингова оцінка діяльності райдержадміністрацій, міськвиконкомів) район займав  15 місце у відповідному рейтингу по області.
За  моніторингом, який здійснює Мінсоцполітики України, у Баранівському   районі упродовж січня-квітня ц.р. створено 122 нових робочих місць, у т.ч  у юридичних осіб –  16  роб. місць,  у фізичних осіб-підприємців –  106 роб. місць.
Розміри заробітної плати на створених робочих місцях є низькими: із  16 робочих місць, які створені у юридичних осіб, 10  або 63 % –  із заробітною платою у межах мінімального розміру.    
На виконання програми економічного і соціального розвитку області на  2019 рік  за напрямом  підтримки розвитку малого і середнього підприємництва та розпорядження голови облдержадміністрації від 27.03.2019 № 110 "Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати" 24 липня 2019 року у м. Баранівка   проведено інформаційно-консультаційний семінар.
У роботі семінару узяли участь фахівці департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації, Головного територіального управління юстиції в області.
Заступник начальника управління департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Тетяна Цільора інформувала про дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, ризики нелегальної зайнятості, укладення трудових та колективних договорів, застосування Закону України «Про відпустки» тощо.
Відповідно до порядку денного семінару охоплено питання щодо механізму фінансової підтримки суб’єктів господарювання з обласного бюджету, зокрема відшкодування відсотків за кредитом на розвиток власного виробництва. Серед підприємців області, які скористалися зазначеною програмою, є підприємець з Баранівського району.
У ході семінару надано роз’яснення щодо послуг служби зайнятості,  запровадження електронного кабінету роботодавця, а також  про основні положення реєстрації нерухомості та бізнесу, впровадження програм «Я маю право», «Чужих дітей не буває», «Муніципальна няня».

 

В області тривають інформаційно-консультативні семінари

В області тривають інформаційно-консультативні семінари

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації