Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

До відома отримувачів державних соціальних допомог

та житлових субсидій

Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення області постійно проводиться реалізація державної політики щодо соціального захисту сімей з дітьми, осіб з інвалідністю та осіб похилого віку шляхом надання їм в межах норм чинного законодавства державної допомоги, житлових субсидій та компенсацій, виплата яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Наразі, контроль за правильністю призначення і виплати державної допомоги, цільовим використанням коштів, здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо через соціальних інспекторів.

Державні соціальні інспектори застосовують заходи, спрямовані на попередження, виявлення та недопущення в подальшому порушень та зловживань з боку заявників-одержувачів соціальної допомоги.

Щоб уникнути порушень заявники мають усвідомлювати, що несуть свою частку відповідальності за раціональне використання державних коштів. Отримувачі державної допомоги та члени їх сімей повинні відповідати за достовірність наданої інформації,· відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встановлення права при· призначенні· соціальної допомоги· та її розмір.

Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву відповідної форми, затверджену наказом Міністерства праці та соціальної політики України,· в якій своїм підписом дає згоду· на· збір· інформації· про сім’ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги, на які сім’я має право. Отримувач допомоги має повідомити спеціаліста з прийому при повторному зверненні про доходи чи майно, що можуть вплинути на призначення чи розмір допомоги, які раніше не вказали, цим зменшить суму переплати( у разі виявлення порушення спеціалістами управління) та в деякій мірі збереже за собою право на подальше отримання соціальної допомоги.

Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, виплата припиняється.

Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін, будуть стягнуті у судовому порядку.

Водночас повідомляємо, що отримувачі державної допомоги зобов’язані повідомляти структурний підрозділ соціального захисту населення про всі зміни, які відбулись.

відбувся вебінар з начальниками та спеціалістами рай(міськ)управлінь

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації