Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

Актуальним питанням для громади м. Бердичева та Бердичівського району  є покращення показників  ринку праці та рівня заробітної плати.
У м. Бердичеві за останніми статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 1 квартал 2019 року становила 7000 грн. (16 місце в обласному рейтингу).
Упродовж поточного року до територіального підрозділу служби зайнятості звернулася 1371 особа, з них працевлаштовано 207 осіб, рівень працевлаштування безробітних становив 15,1 % і є нижчим ніж  у середньому по області (22,4 %).
Співвідношення зареєстрованих безробітних та вакансій (навантаження на 1 вільне робоче місце) становить 2 особи і є удвічі меншим ніж  у середньому по області (4 особи).
З метою виявлення нелегальної застосування праці найманих працівників, детінізації виплати заробітної плати  робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення упродовж січня – липня ц.р. у м. Бердичеві легалізовано працю 189 громадян. В обласному рейтингу за показником ефективності діяльності зазначених робочих груп (рейтингова   оцінка діяльності райдержадміністрацій, міськвиконкомів) м. Бердичів на передостанньому  27 місці.
У Бердичівському районі за статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 1 квартал 2019 року становила 7537 грн. (11 місце в обласному рейтингу).
Упродовж поточного року до територіального підрозділу служби зайнятості звернулися 744 особи, з них працевлаштовано 183 особи. Рівень працевлаштування безробітних становив 24,6% (по області – 22,4 %).
Співвідношення зареєстрованих безробітних та вакансій (навантаження на 1 вільне робоче місце) становить 6 осіб ( по області - 4 особи).
Відповідною робочою групою за цей період легалізовано працю117 громадян (16 місце у рейтингу по області).
На виконання програми економічного і соціального розвитку області на                2019 рік  за напрямом  підтримки розвитку малого і середнього підприємництва та розпорядження голови облдержадміністрації від 27.03.2019 № 110 "Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати" 22 серпня 2019 року у м. Бердичеві та Бердичівському районі проведено інформаційно-консультаційний семінар.
У роботі семінару взяли участь фахівці департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації, Головного територіального управління юстиції в області, Пенсійного фонду та служби зайнятості.
Заступник начальника управління департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Тетяна Цільора інформувала про дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, ризики нелегальної зайнятості, укладення трудових та колективних договорів, застосування Закону України «Про відпустки» тощо.
Відповідно до порядку денного семінару охоплено питання щодо механізму фінансової підтримки суб’єктів господарювання з обласного бюджету, зокрема відшкодування відсотків за кредитом на розвиток власного виробництва.
У ході семінару надано роз’яснення щодо послуг служби зайнятості,  запровадження електронного кабінету роботодавця, а також  про основні положення реєстрації нерухомості та бізнесу, впровадження програм «Я маю право», «Чужих дітей не буває», «Муніципальна няня».
Учасникам семінару надано відповіді на запитання.

у м. Олевську проведено інформаційно-консультаційний семінар

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації