Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

 

Історія відзначення Дня матері: історія та традиції в Україні!
 
         Указом Президента України від 10 травня 1999 року День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Цього року воно припадає на 10 травня. Це свято – привід сказати мамі про те, що вона – найрідніша та найдорожча людина.
        
Історія свята

Історія свята сягає корінням у початок 20 століття. Ще в 1908 році молода американка Анна Джарвіс, яка була родом з Філадельфії, виступила з ініціативою вшанування матерів. Цей день вона запропонувала у пам’ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Анна Джарвіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів.
Зусилля дівчини не були марними і вже у 1910 році штат Вірджінія (США) першим визнав День матері як важливе офіційне свято. Потім, крок за кроком, все більше штатів почали впроваджувати у себе це свято.
Згодом ця гарна традиція перейшла і в практику інших країн. Після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії, Чехословацькій республіці та інших країнах.

 

Відзначення Дня охорони праці у 2020 році

День матері в Україні

         В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято Дня матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше.
Звичайно, матерів треба поважати і любити, а також дякувати їм за безсонні ночі.

Відзначення Дня охорони праці у 2020 році

Традиції

         Мама – головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід.
Поки живі наші батьки, ми залишаємся дітьми. У цей день українці йдуть в гості до матері, вітають їх і нагадують, якими важливими вони є в їхньому житті. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей і завжди рада нашим перемогам і співчуває невдачам.
Якщо не має змоги прийти до мами, то обов’язково треба подзвонити їй сказати теплі слова і нагади про те, як сильно ви її любите. Адже мама – найдорожча людина в нашому житті.

Не забудьте сказати мамі, що ви її любите!!!

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації