Офіційний сайт департаменту праці,соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністраціїОфіційний сайт департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації
Департамент праці,
  соціальної та сімейної політики
    Житомирської облдержадміністрації
Офіційний веб-сайт
Головна сторінка
Про департамент
Контакти
Графіки прийому
Документи
Підвідомчі установи
Роз'яснення
Запитували-Відповідаємо
Публікації в ЗМІ
Новини
Звернення громадян
Державні закупівлі
Прозорий бюджет
Фінансування соціальних виплат
Запобігання проявам корупції
Доступ до публічної інформації
Повідомлення
Громадські обговорення
Очищення влади

 

Соціальний захист дітей

Соціальний захист дітей забезпечується шляхом надання державної допомоги згідно з чинним законодавством.
Так за січень - травень 2020 року державні види допомоги в області отримали:
47,8 тис. сімей з дітьми на загальну суму 327,6 млн. грн.;
10,2 тис. малозабезпечених сімей на загальну суму 148,6 млн. грн.;
19,1 тис. дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю на загальну суму 192,0 млн. грн.
Допомогу на 607 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали 215 батьків-вихователів та прийомних батьків на загальну суму 21,7 млн. грн.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №329 затверджено Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.
Зазначена допомога призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень).
На сьогодні органами соціального захисту населення області таку допомогу буде виплачено 1044 ФОПам на 1363 дітей на загальну суму 5,0 млн. грн.

Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа в сумі 26744,6 тис грн.
На даний час вивчаються пропозиції щодо напрямів спрямування даної субвенції у 2020 році.
Зокрема, у 2019 році зазначена субвенція у сумі 18999,3 тис. грн. була спрямована:
- на придбання житлового будинку - 1207,193 тис грн для дитячого будинку сімейного типу в с. Козіївка Коростишівського району;
- на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення – 17778,4 тис. грн. для 53 дітей зазначеної категорії,
з яких 33 дитини вже придбали власне житло.

Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг

На виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
за рахунок державних коштів щомісяця 260 дітям, які потерпілі від Чорнобильської катастрофи та мають інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі.

З метою надання соціальних послуг дітям з інвалідністю в області функціонує 3 дитячих будинки-інтернати, у яких перебуває 237 вихованців та підопічних, зокрема: Тетерівський, Новоборівський та Романівський дитячі будинки-інтернати.
У дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області забезпечується неухильне виконання діючого законодавства, нормативних актів з метою реалізації прав дітей з інвалідністю на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток.
Крім того, в області вісім реабілітаційних установ системи соціального захисту населення надають комплексну реабілітацію дітям з інвалідністю шляхом реалізації, фізичних, психологічних, педагогічних та інших заходів відновлювального характеру, спрямованих на попередження прогресування патологічного процесу, усунення чи максимально можливу компенсацію обмежень життєдіяльності, відновлення здоров’я дітей з інвалідністю.
У 2019 році центрами реабілітації області надано послуги з комплексної реабілітації 865 дітям з інвалідністю, а в поточному році 187 дітей з інвалідністю отримали ці послуги.
Також відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року (зі змінами) в область надійшло 3,8 млн. грн. для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
На сьогодні укладено 49 угод на суму 845,3 тис. грн та 9 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги.
У поточному році органами праці та соціального захисту населення забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 47 дітей з інвалідністю, зокрема: 32 протезно-ортопедичними виробами, 18 кріслами колісними та 42 парами ортопедичного взуття.
У 2019 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 натуральну допомогу «пакунок малюка» в пологових будинках видано 9492 пакунки.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 172 від 03.03.2020 «Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка”» продовжується робота по забезпеченню одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” в 2020 році.
Водночас, за інформацією управління охорони здоров’я станом на 27 травня 2020 року в пологових будинках в поточному році видано 3685 пакунків.

Оздоровлення та відпочинок дітей

З метою належної організації роботи з питань оздоровлення та відпочинку дітей прийнято рішення Житомирської обласної ради від 18.12.18 №1297 «Про комплексну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2020 роки, зі змінами», розпорядження голови облдержадміністрації від 26.03.2020 № 223 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році».
В області функціонувало 277 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, з них 12 позаміських дитячих оздоровчих закладів, у т.ч. 2 оздоровчих заклади санаторного типу та 4 табори різних релігійних конфесій, та 265 закладів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх закладах, 504 мовних таборів.
На організацію оздоровлення і відпочинку дітей в обласному бюджетах та бюджетах районів, міст та об’єднаних територіальних громад використано видатки в розмірі 36636,9 тис. грн.
Фактично охоплено оздоровленням і відпочинком за бюджетні кошти 22 473 дитини, у т.ч.:
- оздоровленням та відпочинком в стаціонарних закладах – 5 244 дитини;
- відпочинком у пришкільних таборах – 17 229 дітей.
В обласному бюджеті на 2019 рік передбачено видатки на придбання путівок до дитячих оздоровчих закладів у розмірі 10,3 млн. грн. За зазначені кошти охоплено оздоровленням і відпочинком 1 516 дітей.
За оперативними даними райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад оздоровились і відпочили 56 602 дитини області (127% від завдання).
Надано погодження на відпочинок за кордоном за рахунок благодійних коштів для трьох груп у складі 27 дітей до Великобританії та 34 дітей до Швейцарії.
На запрошення Посольства України в Республіці Кіпр з 10 по 19 липня 2019 року направлено на оздоровлення групу дітей з сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, в кількості 15 осіб, до табору Міністерства освіти і культури Республіки Кіпр.
За рахунок коштів державного бюджету надаються путівки до державного підприємства «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), куди у 2019 році направлено 406 дітей, до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця, 14 лінія) – 399 дітей, до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ, Житомирське шосе, 17 км.) – 28 дітей.
В поточному році за кошти державного бюджету в «Українському дитячому центрі «Молода гвардія» та ДП «Міжнародному дитячому центрі «Артек» оздоровилось 55 дітей пільгових категорій.

Робота з сім’ями з дітьми

Протягом 2019-2020 років 77 багатодітним жінкам Житомирщини присвоєно почесне звання «Мати-героїня»: 2019 – 51 жінкам, 2020 – 26 жінкам. З 2004 року на Житомирщині почесне звання «Мати-героїня» отримали 11014 багатодітних матерів.
З метою підтримки багатодітних малозабезпечених родин, матерів систематично проводяться акції, урочисті заходи.
З метою популяризації сімейних цінностей, привітання з народженням трійні в області реалізуються акції «Народини», «Наш малюк». За сприяння Департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації у 2019 році був придбаний універсальний візок для трійні з м. Бердичева.
Традиційно щороку проходить обласний етап Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». У заході беруть участь діти з багатодітних сімей з міст та районів області.

Соціальний захист дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС

За станом на 01.01.2020 в області обліковується 52,1 тис. потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС дітей, 19,1 тис. з яких потребують безоплатного харчування в шкільних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, відповідно до п. 11 ст. 30.Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" .
Безоплатне харчування учнів здійснюється на територіях Ємільчинського, Новоград-Волинського, Олевського, Овруцького, Олевського, Народицького, Коростенського районів та міста Коростеня.
За надані послуги організаторам харчування за:
2019 рік відшкодовано 70 млн грн.,
період січень-квітень 2020 року 16,4 млн грн.
Батькам дітей, які не харчувалися в навчальних закладах, за всі дні виплачується компенсація згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 № 155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи».
За оперативною інформацією райміськуправлінь та департаментів праці та соціального захисту населення за:
2019 рік виплачена компенсація батькам 7 163 дітей у сумі 3,8 млн грн;
період січень-квітень 2020 року виплачена компенсація батькам 3 866 дітей у сумі 1 026,6 тис грн; у травні поточного року проведено нарахування грошової компенсації батькам 754 дітей на суму 573,8 тис грн. Виплату буде проведено по мірі надходження коштів із державного бюджету.
Відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, передбачено щорічне санаторно-курортне лікування. За станом на 01.01.2020 чисельність вказаної категорії дітей по області становить 279 осіб.
Протягом 2019 року отримали санаторно - курортне лікування 137 - дітей з інвалідністю, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, на загальну суму 2 млн.грн та виплачено компенсацію замість путівки 14 дітям на суму 7 336 грн. (розмір компенсації за 2019 рік становив 524 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 та наказу Міністерства соціальної політики України від 28.02.2019 № 299).
На 2020 рік із держаного бюджету передбачені кошти у сумі:
2,2 млн грн для забезпечення вказаними послугами 147 дітей (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 339 вартість путівки для зазначеної категорії дітей на 2020 рік становить 15 300 грн);
8022 грн для виплати компенсації замість путівки 14 дітям з інвалідністю(розмір компенсації за 2020 рік становить 573 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 та наказу Міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 № 165.
За період січень – травень поточного року зазначену виплату проведено 10 дітям на суму 5 730 грн.
Відповідно до п. 4 ст. 30 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС дітям передбачено безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів.
За рахунок субвенції пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за
2019 рік забезпечені медикаментами за пільговими рецептами 17 дітей на загальну суму 36,4 тис грн;
період січень – квітень поточного року - 16 дітей на загальну суму 19,1 тис грн.

 

Всеукраїнська селекторна нарада

________________________________________________________

 

 

 

 

 

Державні інтернет-ресурси
Офіційний сайт Президента України
Веб-портал Верховної Ради України
Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України
Офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації
Офіційний сайт управління Головдержслужби України в Житомирській області
Офіційний сайт Президентський кадровий резерв Нова еліта нації